Головна арена країни вітає з Днем української писемності та мови

Сьогодні, 9 листопада, щорічно відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році на честь українського літописця преподобного Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.

Зараз в Україні проводяться ретельні дослідження витоків української писемності. Вважається, що саме з преподобного Нестора Літописця й починається письмова українська мова. Також є припущення, що писемність на території України мала кілька варіантів. Одним з варіантів можна вважати писемність Північного Причорномор'я, де користувалися абеткою, ідентичною грецькій або римській (латиниці), а в східних районах (особливо скіфо-сармати) була своя оригінальна писемність, відома науці під назвою сарматські знаки. Ці знаки були схожі на вірменські та грузинські письмена.

Той, хто бачив сучасний український алфавіт, обов'язково помітить, що більшість його літер схожі на грецькі, але серед них є й кілька слов'янських знаків. Слід зауважити, що поряд з кирилицею одночасно з нею існувала інша абетка, яка відома під назвою глаголиці та мала незвичайний характер завитків. Вчені поки що не знаходять аналогів глаголиці. Це дає підстави для тверджень, що глаголиця – є творіння однієї людини, на відміну від кирилиці, яка має природний органічний характер і дуже давні аналоги.

Головна спортивна та культурна арена країни – НСК «Олімпійський» – закликає всіх українців цінувати та розвивати нашу мелодійну мову, адже саме її називають солов'їною!

Прес-служба НСК «Олімпійський»Наші Партнери