На НСК «Олімпійський» відзначили Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму

Традиційно 2 квітня в світі відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму. Так, напередодні, 31 березня 2018 року, на головній спортивній та культурній арені країни – НСК «Олімпійський» – відбулося тренування благодійного спортивного проекту для дітей з аутизмом «Kids Autism Games».

Передував тренуванню дітей короткий інклюзивний концерт юних скрипалів, а вже після заняття кожен його учасник отримав по золотистій повітряній кульці – символу аутизму, що показує - діти з аутизмом – це також частина нашого суспільства.

Нагадаємо, що Kids Autism Games – це спільна ініціатива Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський», Фонду «Дитина з майбутнім» та Благодійної організації «SPORT for PEACE».

-       Спортивні заняття для особливих дітей – це в першу чергу можливість навчитися управляти своїм тілом та стати більш здоровими фізично. Але не менш важливий для них і фактор соціалізації – тут вони мають змогу навчитися бути командою, зрозуміти такі на перший погляд прості речі, як терпіння, витримка, толерантність, не агресивність, системність, порядок. Ми постійно отримуємо багато позитивних відгуків від батьків, і єдиний мінус цього проекту – це обмежена кількість дітей, яку ми можемо на сьогодні приймати, - розповіла Інна Сергієнко, засновник фонду «Дитина з майбутнім», консул «Аутизм Європа». 

Проект почав свою діяльність на початку лютого 2017 року. Щотижня професійні тренери «SPORT for PEACE» тренують дітлахів з аутизмом у Зеленому серці НСК «Олімпійський». Такі тренування були розроблені спеціально, щоб через ігрові змагання навчити дітей взаємодіяти між собою, розвинути моторику, поліпшити фізичний їх стан та привити любов до занять спортом.

-                Запускаючи новий унікальний проект, направлений на допомогу в адаптації діткам з аутизмом, ми в першу чергу хочемо привити їм любов до спорту, як любимо його ми. Та маю надію, що в майбутньому хтось з них буде представляти країну на міжнародній спортивній арені або навіть стояти на олімпійському подіумі де буде грати гімн України, - поділилася Наталія Мартіашвілі, директор благодійного фонду «Sport for peace».

Відомо, що аутизм — розлад, що виникає як наслідок порушення розвитку головного мозку й характеризується вираженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Згідно з світовою статистикою біля 1 % всіх новонароджених мають розлад аутичного спектру.

-       З дітлахами-аутистами ми співпрацюємо вже більше трьох років, вони у нас каталися на роликових ковзанах, виводили футболістів перед матчами, ходили до нас на екскурсії, ми, навіть, проводили фото-виставку, щоб привернути увагу до таких дітлахів. Наприкінці позаминулого року у нас виникнула ідея створити спортивну студію, і вже більше року у нас діє така ініціатива. Ми віримо, що це лише початок великого соціально-корисного проекту,завдяки якому виросте не один чемпіон, - підсумували в прес-службі Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський».

Нагадаємо, що тренування відбуваються щонеділі об 11:00. Для запису та більш детальнішою інформацією звертайтесь до організаторів на сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Головна арена країни виступає за підтримку дітей-аутистів та запрошує всіх небайдужих підтримати та долучитися до ініціаторів проекту!

НСК «Олімпійський» - все найкраще відбувається саме тут!

Прес-служба НСК «Олімпійський»

Наші Партнери