НСК «Олімпійський» долучився до ініціативи напередодні Дня незалежності Грузії до прибирання парку кам'яних скульптур імені Шота Руставелі !

Головна спортивна та культурна арена країни – НСК «Олімпійський» - приєднався до проекту #SOSмайбутнє. Так, на інтерактивній мапі культурно й соціально значимих об’єктів #SOSмайбутнє, що потребують негайної допомоги було зареєстровано парк кам'яних скульптур імені Шота Руставелі!
Скульптурний парк, на перетині вулиць Саксаганського та Руставелі, з'явився в Києві влітку 2007 року. Кошти на створення парку надали грузинська діаспора в Україні, Фонд президента Грузії та мерія Києва.

«Нещодавно, до нашої групи #SOSмайбутнє у Facebook потрапили світлини скульптурного парку імені Шота Руставелі. Пам’ятник, який з такою помпою відкривали 10 років тому, перетворився на занедбане місце в самому центрі Києва. Встановлені по периметру ліхтарі не працюють, а лавочки, передбачені авторами парку, так і не поставлено. Арт-об'єкт, який створили відомі скульптори - Володимир Імерлішвілі, Паата Гігаурі та Давид Якобошвілі, - перетворився у майданчик для міських вандалів.
На наш заклик очистити пам’ятний сквер від бруду та привести його до ладу відгукнулися учні школи №78, що знаходиться неподалік. Голова Печерської районної державної адміністрації Сергій Мартинчук делегував відповідні служби для допомоги та обіцяв взяти догляд за пам’яткою на постійний контроль.

 Тож напередодні Дня Незалежності Грузії, совість українського суспільства перед видатним грузинським письменником, сподіваюся, буде чистою» – Наталія Заболотна, громадський діяч, президент Art Ukraine Foundation.
Центральна композиція парку — пам'ятник Шота Руставелі. Його було виготовлено з червоного українського граніту, видобутого у Дніпропетровській області. Навколо пам'ятника розташовані лавки-скульптури. Ввечері скульптури парку підсвічуються, а на барельєф центрального пам'ятнику, де зображено Шота Руставелі, проектується кольорове зображення фрески з Хрестового монастиря, що у Єрусалимі.
«Завдяки грузинській і українській владі у нас є святе місце у вигляді парку Шота Руставелі, але, на превеликий жаль, пам'ятник зараз перебуває у жалюгідному стані. Для нас, грузинів, це знакове місце. Рік тому, коли ми відкривали ресторан Suli & Guli спеціально вибрали це місце, щоб в подальшому створити арт-гастро проект грузинської культури. У мене серце кров'ю обливається, коли бачу, у що перетворюється парк» - Лаша Мукбаніані, засновник Ресторану грузинської кухні Сулі & Гулі.

 ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:
Про проект #SOSмайбутнє
#SOSмайбутнє – громадська ініціатива, що виникла у соцмережах з метою окреслити масштаби гуманітарної кризи в країні. Головна мета – кардинально змінити ситуацію спільними зусиллями громадян. Вже в перші дні до ініціативи доєдналися тисячі учасників, серед яких знакові постаті, публічні особистості та небайдужі громадяни з різних регіонів України.
Онлайн-реєстр – це інтерактивна мапа та водночас “народна Вікіпедія” культурно й соціально значимих об’єктів, що потребують негайної допомоги. На мапі першими з’явилися об’єкти – замки, сільські клуби, культурні центри та спортивні школи, – світлини та історії про які були опубліковані небайдужими громадянами у Facebook-групі #SOSмайбутнє.
Ініціатива

 Платформа #SOSмайбутнє створена з ініціативи Наталії Заболотної, громадського діяча, засновниці ГО ArtUkraine Foundation, за підтримки Kennan Institute (Kyiv office), Інституту Суспільно-Економічних Досліджень (ІСЕД), Агенції цифрових комунікацій Volta та тисяч небайдужих громадян.
Не будь байдужим!
Долучайся до громадянської інвентаризації нашої країни!
Лише спільно ми здатні створити дієвий інструмент, за допомогою якого волонтери, громади, меценати, влада, бізнес, міжнародні донатори – усі небайдужі до долі нашої країни – зможуть ефективно співпрацювати над відродженням соціокультурної сфери України.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ТА АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ ЗА ТЕЛЕФОНОМ
+38 (067) 100 17 28, (044) 220 35 88, або електронною адресою info@artukraine.fund

Наші Партнери