НСК «Олімпійський» долучився до прибирання парку кам'яних скульптур імені Шота Руставелі

Вчора, 25 травня 2017 року, напередодні Дня незалежності Грузії, головна спортивна та культурна арена країни – НСК «Олімпійський» – приєдналася до прибирання парку кам'яних скульптур імені Шота Руставелі!

Прибирання парку відбулося в рамках проекту #SOSмайбутнє – інтерактивній мапі культурно й соціально значимих об’єктів #SOSмайбутнє, що потребують негайної допомоги.

-        Нещодавно, до нашої групи #SOSмайбутнє у Facebook потрапили світлини скульптурного парку імені Шота Руставелі. Пам’ятник, який з такою помпою відкривали 10 років тому, перетворився на занедбане місце в самому центрі Києва. Встановлені по периметру ліхтарі не працюють, а лави, передбачені авторами парку, так і не поставлено. Арт-об'єкт, який створили відомі скульптори - Володимир Імерлішвілі, Паата Гігаурі та  Давид Якобошвілі, - перетворився у майданчик для міських вандалів, - розповіла Наталія Заболотна, громадський діяч, президент Art Ukraine Foundation.

Скульптурний парк, на перетині вулиць Саксаганського та Руставелі, з'явився в Києві влітку 2007 року. Кошти на створення парку надали грузинська діаспора в Україні, Фонд президента Грузії та мерія Києва. Центральна композиція парку — пам'ятник Шота Руставелі. Його було виготовлено з червоного українського граніту, видобутого у Дніпропетровській області. Навколо пам'ятника розташовані лавки-скульптури. Ввечері скульптури парку підсвічуються, а на барельєф центрального пам'ятнику, де зображено Шота Руставелі, проектується кольорове зображення фрески з Хрестового монастиря, що у Єрусалимі.

-      Завдяки грузинській і українській владі у нас є святе місце у вигляді парку Шота Руставелі, але, на превеликий жаль, пам'ятник зараз перебуває у жалюгідному стані. Для нас, грузинів, це знакове місце. Рік тому, коли ми відкривали ресторан, спеціально вибрали це місце, щоби в подальшому створити арт-гастро проект грузинської культури. У мене серце кров'ю обливається, коли бачу, у що перетворюється парк, - поділився Лаша Мукбаніані, засновник Ресторану грузинської кухні Сулі & Гулі. 

Головна арена країни – НСК «Олімпійський» – теж не залишилась осторонь цієї проблеми. Так, колектив арени зібрав кошти та придбав насіння трави для газону. Насіння були передані  організаторам акції, щоби в парку також був Олімпійський газон. Окрім цього, співробітники арени долучилися до прибирання та висадження кущів разом із учнями сусідньої школи №78 та Головою Печерської районної державної адміністрації Сергієм Мартинчуком.

НСК «Олімпійський» - все найкраще відбувається саме тут!

Прес-служба НСК «Олімпійський»

Наші Партнери