НСК «Олімпійський» вітає із Міжнародним днем спорту на благо миру та розвитку

Сьогодні, 6 квітня, світ святкує Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку.

До цього дня вчені та історики не можуть прийти до однозначного висновку, коли вперше людина почала займатися спортом. Це не дивно, оскільки діяльність, яку сучасна наука відносить до такого поняття, як заняття спортом, була притаманна без винятку всім людям землі і, схоже, що в усі часи. Змагання, гра, розвага, активний відпочинок, численні інтелектуальні вправи, досягнення кращих результатів, тренування фізичних та розумових навичок - ось лише невеликий перелік тих видів діяльності, які включає в себе це широке поняття. І незважаючи на максимальні зусилля та емоцій, які іноді додаються до занять спортом, одне вірно – це абсолютно мирний процес. Він сприяє розвитку та є життєствердним в усіх відношеннях.

Відзначаючи ці характерні та безцінні моменти спортивної діяльності для кожної людини і для суспільства в цілому, враховуючи ряд міжнародних ініціатив, 23-го серпня 2013-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № A/RES/67/296, в якій проголосила 6-е квітня Міжнародним днем спорту на благо миру та розвитку.
Нагадаємо, що повага та гідне ставлення до спорту і спортивних змагань супроводжувало суспільне життя протягом різних історичних періодів. Наприклад, за даними проекту DilovaMova.com, в недавній історії ще з часів Радянського Союзу в державних календарях був присутній «День фізкультурника», який відзначався в другу суботу серпня. Після подій початку 90-х років фізкультура і спорт вже традиційно залишалися бажаними та улюбленими заняттями для багатьох жителів нашої країни, адже це і здоров’я, і бадьоре самопочуття, і маса позитивних емоцій. Свята, присвячені фізичній культурі та спорту благополучно збереглися в національних календарях деяких незалежних держав, що прийшли на зміну СРСР. Наприклад, в Україні «День фізичної культури і спорту» зараз відзначається в другу суботу вересня, згідно до Указу Президента України від 29-го червня 1994-го року № 340/94. Також є і «Міжнародний день спортивного журналіста», який відзначається щорічно 2-го липня.

Спорт на благо миру та розвитку – ключове формулювання цієї міжнародної події, яке підкреслює важливість і необхідність цього виду загальнолюдської діяльності для всіх нас: для суспільства, держави, урядових та неурядових організацій. Здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність є запорукою загального процвітання та благополуччя.

Колектив Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» вітає всіх зі святом!

Прес-служба НСК «Олімпійський»

Наші Партнери