На НСК «Олімпійський» пройшов Перший міжнародний ярмарок грантів в сфері культури

Сьогодні, 2 липня 2018 року, на головній спортивній та культурній арені країни – НСК «Олімпійський» – у Холі Чемпіонів відбувся «Перший міжнародний ярмарок грантів у сфері культури», організований національним Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за підтримки Українського культурного фонду. Інформаційний партнер – Громадський Простір.

Щорічне проведення «Міжнародного ярмарку грантів у сфері культури» стане доброю традицією та ефективним майданчиком для спілкування між грантодавцями і представниками культурних і креативних індустрій, які знаходяться в пошуку фінансової підтримки для своїх проектів та ініціатив в Україні.

Серед учасників ярмарку – Міжнародний фонд «Відродження», British Council Ukraine, Culture Bridges та інші закордонні університети та посольства, які надавали актуальну інформацію про напрямки проектів, за якими здійснюється грантова підтримка.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі, який відкривав ярмарок, переконаний, що розвиток креативної індустрії в Україні буде сприяти економічному зростанню держави:

- Говорячи про економічний потенціал цієї країни, як правило, люди думають про тривалі традиції промисловості, фантастичний сільськогосподарський потенціал, також про робочу силу, проте іноді ми забуваємо про давню та багату культурну традицію України, яка повинна бути фундаментом її економічного зростання. Сьогодні наш досвід в Європейському Союзі показує, що те, що ми називаємо креативною індустрією, за темпами зростання набагато вище, ніж інші сфери. Тому ми переконані, що розвиток культурної діяльності в Україні та більш загальний розвиток креативної індустрії сприятиме економічному розвитку, в решті решт, створить робочі місця, які так потрібні цій країні, - сказав Хьюг Мінгареллі.

У той же час він підкреслив, що в ЄС «є велике бажання розвивати культурні взаємини з Україною». За словами Хьюга, протягом останнього десятиліття ряд європейських країн вже мають досвід у культурному співробітництві з Україною. Мінгареллі додав, що європейські інститути мають ряд інструментів, серед яких і грантові програми, спрямовані на поглиблення такої співпраці. Він також нагадав про угоду про Асоціацію України з ЄС, де, за його словами, прописані положення стосовно розвитку культурного співробітництва.

Зі свого боку Міністр культури України Євген Нищук відзначив, що ярмарок є чудовою можливістю для потенційних одержувачів грантів ознайомитися з вже наявними грантовими програмами та набути досвіду в написанні програм і заявок для отримання фінансування під свої проекти.

У той же час Юлія Федів – виконавчий директор Українського культурного фонду, який виступив в якості організатора заходу – зазначила, що на теперішньому ярмарку представлені грантові програми в сфері культури з країн Америки, Європи та Азії, а також України. Вона закликала потенційних одержувачів грантів співпрацювати з різними міжнародними інституціями, щоб мати можливість залучити кошти на реалізацію своїх проектів, запевнивши при цьому, що Український культурний фонд допомагатиме в цьому процесі.

За даними організаторів на ярмарку були представлені 14 міжнародних грантових програм. Для участі в ярмарку були запрошені 300 заявників на отримання грантів у сфері культури, відібрані Український культурним фондом із близько 1200 чоловік.

НСК «Олімпійський» – все найкраще відбувається саме тут!

Прес-служба НСК «Олімпійський»

Наші Партнери