НСК «Олімпійський» відзначає Міжнародний день глухих

Сьогодні, 25 вересня, Міжнародний день глухих. Цей день засновано в 1951 році на честь створення Всесвітньої федерації глухих. Щорічно в останній повний тиждень вересня в світі відзначається Міжнародний тиждень глухих, який в останню неділю вересня завершується Міжнародним днем ​​глухих.

Історія спільнот глухих свідчить про те, що початок становлення та розвитку соціумів глухих в багатьох країнах стало можливим завдяки різним зустрічам та об'єднанню випускників шкіл глухих.

Найбільш яскравим прикладом послужив внесок глухих Франції, чию мову розвинув абата де Л'Епе, перетворивши, створену глухими просту мову, в багату мову, що породила безліч інших. Він був основоположником мімічного методу, великим прихильником мови жестів.

На початку XIX століття випускники Паризького інституту глухих почали відзначати день народження Шарля-Мішеля де Л'Епе. Святкування, банкети на честь нього стали традиційними. У 1912 році пишно відзначалося 200-річчя з дня народження де л'Епе.

Мета Дня – підвищення інформованості міжнародної спільноти про проблеми, з якими щодня стикаються глухі люди. Адже, за статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев'ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби або вроджених вад. На планеті 2 500 мов. Проте є й ще одна форма спілкування, останнім часом все більше і більше цікавить вчених, - мова погляду й жестів. Всесвітня федерація глухих в 50-ті роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, в тому числі й спортивних, розробила Жестуно – систему жестів.

Державне підприємство «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» не стоїть осторонь від потреб людей з вадами слуху. Так, НСК «Олімпійський» виступив ініціатором проекту «Маю право почути!», в рамках якого передматчеві та післяматчеві прес-конференції переводяться на мову жестів. Так само на стадіоні розроблений спеціальний екскурсійний маршрут для людей з проблемами слуху.

НСК «Олімпійський» - ми однаково дбаємо про кожного відвідувача!

Прес-служба НСК «Олімпійський»

Наші Партнери