Меморандум про спільну боротьбу проти маніпулюванням спортивними змаганнями

Міністерство молоді та спорту та компанія Parimatch Ukraine підписали Меморандум про спільну боротьбу проти маніпулюванням спортивними змаганнями

Міністерство молоді та спорту та компанія Parimatch Ukraine підписали Меморандум про спільну боротьбу проти маніпулюванням спортивними змаганнями та розвитку Національної платформи доброчесності спорту. Мета Національної платформи – протидіяти маніпулюванням спортивними змаганнями з метою захисту цілісності спорту та спортивної етики.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт зауважив про необхідність прийняття рішення про створення Національної платформи:

Ми усвідомлюємо, що договірні матчі та маніпулювання спортивними результатами продовжують залишатися однією з найбільших загроз для чесного спорту в усьому світі, в тому числі і в нашій державі. Україна підтримує жорстку позицію міжнародної спільноти у боротьбі з цим ганебним явищем. Ми беремо активну участь у всіх міжнародних заходах та приєдналися до існуючих міжнародних інструментів, які націлені на протистояння цій загрозі спорту. До того ж, Україна стала третьою державою, яка ратифікувала Конвенцію Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями.

СЕО Parimatch Ukraine, Наталія Гілевич пояснила, чому таке рішення важливе для компанії:

Головний актив букмекера – це репутація та довіра. Як перша і поки єдина букмекерська компанія, яка отримала ліцензію в Україні, ми відчуваємо відповідальність і готові бути прикладом у статусі лідера галузі. Для ефективної протидії маніпулюванням у спорті важливо збалансувати інтереси держави, спортивної спільноти, беттінга і гравців. Підписання меморандуму та експертна підтримка розвитку Національної платформи доброчесності спорту – важливий спільний крок держави і легальної букмекерської компанії в знаходженні цього балансу і розвитку чесного спорту в Україні.

Маніпулювання спортивними змаганнями є проблемою у світовому вимірі, що має різні форми, спричиняє негативний вплив на всі види спорту та створює загрозу доброчесності спорту і його основним цінностям. Згідно зі статистикою, близько 20% спортсменів та представників спортивного сектору стикалися із пропозиціями взяти участь у маніпулюваннях.

Голова комітету з етики та чесної гри Українській Асоціації Футболу, консультант Федерації настільного тенісу України Франческо Баранка зазначив, що завдяки роботі букмекерів та тим прогнозам, які вони роблять, спортивна спільнота в короткий час може зрозуміти, що у матчі відбувається щось підозріле. Україна робить рішучі кроки для боротьби з договірними матчами, і підписання меморандуму про співробітництво держави та бізнесу є одним з них.  

Без комплексної підтримки – державної інституції та букмекерів – боротьба з договірними матчами неможлива. Кількість інцидентів у постковідний період зросла в рази: наприклад, у світі виявлено та підтверджено близько 1000 випадків протягом 10 місяців. Щодо ситуації в Україні – вона є трохи кращею, проте також потребує змін. Загалом було виявлено 50 матчів з футболу, баскетболу, хокею, волейболу та настільного тенісу, протягом яких зафіксовано епізоди з маніпуляцією.

Підписання спільного меморандуму та об’єднання зусиль –  сигнал суспільству, що держава та представники сфери беттінгу грають на одному полі, і діють як єдина команда. Спільний крок для реформування спортивної індустрії, яка буде будуватися на принципах чесності, прозорості та відповідальності.

Україна вже бере активну участь у всіх міжнародних заходах та приєдналася до існуючих міжнародних інструментів, які націлені на протистояння цій загрозі. Разом з цим, незабаром боротьба стане жорсткішою, адже вже в жовтні запрацює Національна платформа доброчесності спорту.

Наші Партнери