Меморандум про розвиток футболу серед ветеранів

15 липня на стадіоні НСК «Олімпійський» Міністерство молоді та спорту України, ГО  «Українська асоціація футболу» та Міністерство у справах ветеранів підписали   тристоронній Меморандум  про співпрацю.

Його мета –   підтримка захисників України  через різні футбольні заходи та змагання, популяризація   футболу серед ветеранів війни та їх дітей.

«У сьогоднішній непростий час важливою є підтримка воїнів, які повертаються до цивільного життя після участі в бойових діях на сході України. Тож, розуміючи необхідність фізичної та психологічної реабілітації ветеранів війни, усвідомлюючи важливе значення розвитку та популяризації футболу серед ветеранів, ми сьогодні підписали меморандум між Міністерством у справах ветеранів, Міністерством молоді та спорту та Українською асоціацією футболу. Цей документ засвідчує наше спільне бачення того як діяти. Допомога та підтримка ветеранів та їх дітей – його головні засади, – сказав міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

"Підписаний документ є наступним етапом багаторічної співпраці у підтримці наших захисників. Адже спільно з Мінмолодьспорту і державними інститутами, відповідальними за учасників бойових дій, ми спільно організовуємо для наших захисників та їх дітей численні заходи, починаючи з 2015 року. Це і передача 20 квартир сім’ям загиблих Героїв, і проведення турнірів в Україні, і міжнародні товариські матчі, і соціальні ініціативи для дітей Героїв, і запрошення захисників на матчі національних збірних, і підтримка поранених військових у госпіталях. До речі, присутні на заході ветерани Артем Лукашук та Петро Шевченко у складі команди «Черкаські козаки» завоювали у 2019 році срібні медалі Кубку Нескорених, який започаткувала УАФ. Для нас дуже важливо і почесно допомагати  цим хоробрим людям, які ризикували своїм життям і здоров’ям заради миру в Україні й нас усіх, відчути турботу й адаптуватися до звичного життя. Дякую Вадиму Гутцайту та Юлії Лапутіній за спільну ініціативу у цій надзвичайно світлій і важливій справі! Також дякую ветеранам-захисникам, які активно займаються спортом, за зворушливий відеоролик на підтримку збірної України, записаний на НСК «Олімпійський» перед 1/8 фіналу Євро-2020. Ваші побажання допомогли команді перемогти в цьому історичному матчі! УАФ є вашим надійним другом і ми завжди раді підтримати Вас та чекаємо Вас на найближчому матчі національної збірної – проти Франції, який відбудеться на НСК «Олімпійський»! СЛАВА ГЕРОЯМ! Слава Україні!", – сказав президент Української асоціації футболу, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко.

«Сьогодні ми  підписали меморандум, щоб популяризувати ветеранський футбол, просувати цінності нашого суспільства у всі куточки нашої країни, розвивати міжнародне співробітництво по лінії футболу. Це сприятиме нашій комунікації, координації зусиль,  дасть можливість  для  підготовки суддів, тренерів для ветеранського футболу, яку готова організувати Українська асоціація футболу.   Це  можливість  для ветеранів отримати професійний досвід. Вірю в те, що наша співпраця буде плідною», – зазначила Юлія Лапутіна.

Міністр також додала, що українці пишаються нашою збірною, завдяки якій слова «Слава Україні! – Героям Слава!» пролунали по усьому світу.  

Меморандумом, зокрема, передбачено   організацію футбольних   навчально-тренувальних зборів, змагань та сприяння в розвитку  спортивної інфраструктури для занять футболом  серед ветеранів війни та їх дітей.

Під час підписання ветеран АТО,  член ФК «Черкаські Козаки АТО», член збірної України Invictus Games Ukraine та Warrior Games Ukraine Артем Лукашук підкреслив, що дуже багато ветеранів потребують реабілітації через спорт і об’єднання зусиль міністерств і федерації  дасть можливість залучити якомога більше ветеранів до заняття футболом.

«Спорт і родина – найкраща реабілітація. Без цього дуже важко повертатися після війни до нормального життя. В спорті має бути якомога більше ветеранів», – сказав ветеран АТО Артем Лукашук.

Наші Партнери