На НСК «Олімпійський» відкрився XIV Український муніципальний форум

Сьогодні, 18 червня 2018 року, на головній спортивній та культурній арені країни – НСК «Олімпійський» – стартував XIV Український муніципальний форум, організований Асоціацією міст України.

Цей традиційний щорічний захід є майданчиком для обговорення питань та вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад. У рамках цьогорічного форуму відбудуться:

18 червня – День місцевої демократії (за підтримки проекту «Партисипативна демократія і обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», який реалізує Асоціація міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних органів влади за підтримки МЗС Норвегії); 

19 червня – День відкритого врядування та економічного розвитку українських міст (за підтримки проекту «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС, який реалізує Федерація Канадських Муніципалітетів у співпраці з Асоціацією міст України). 

На Форумі зібралося близько 400 учасників, серед яких голови громад-членів АМУ, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів АМУ, експертного середовища. 

Відкрив форум з вітальною промовою мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Він звернувся до Президента Петра Порошенка з проханням сприяти прискореному розгляду і ухваленню законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України».

-        Це, як ми сподіваємося, забезпечить умови для логічного завершення реформи. Одним з найгарячіших питань залишається і ухвалення нового закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Новий його проект розроблений за участі АМУ та нещодавно зареєстрований. Він містить підходи, які мають забезпечити нову якість нашої роботи для громадян, - заявив Кличко. - Крім того, він дозволить владі на місцях, залежно від можливостей, визначати привабливі умови праці для залучення найкращих фахівців на роботу. Новий закон «Про державну службу» вже два роки, як набув чинності, і зволікання з ухваленням прогресивного закону для місцевого самоврядування виглядає несправедливим.

Мер столиці зазначив, що Київ, Україна у сфері ефективної місцевої демократії співпрацюють з багатьма іноземними партнерами, переймаючи найкращій досвід. Зокрема, у форумі беруть участь фахівці з Норвегії. За словами Кличка, саме норвежці мають позитивний досвід в консолідації територіальних громад. Сьогодні, підкреслив голова АМУ, в Україні відбуваються подібні процеси, але їх слід прискорювати.

Кличко нагадав, що протягом кількох років впроваджуються такі інструменти місцевої демократії, як електронні петиції, громадські бюджети. У Києві, наприклад, на громадський бюджет передбачено цього року 150 мільйонів гривень. І реалізовується чимало проектів, які отримали фінансування минулого року.

Під час форуму презентують напрацювання системи технологічного управління містом KYIV SMART CITY, яку запровадили в Києві кілька років тому та постійно вдосконалюють.

Також перед учасниками Форуму виступив Президент України Петро Порошенко:

-        Ще одним важливим кроком децентралізації влади і реформи місцевого самоврядування має стати надання органам місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад права розпоряджатися земельними ділянками за межами населених пунктів, - сказав Президент під час свого виступу на XIV Українському муніципальному форумі.

Він зазначив, що «об'єднанні територіальні громади отримають значний матеріальний ресурс  для власного розвитку – в першу чергу за рахунок податку на оренду землі».

Президент звернувся до присутніх і закликав їх допомогти переконати Верховну Раду підтримати відповідний законопроект, як і зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», які розширюють повноваження та можливості громад.

Голова держави подякував Асоціації міст України та її експертам, які активно беруть участь у процесі розробки та розгляду Парламентом нових законодавчих ініціатив у сфері місцевого самоврядування, проводять інформаційну роботу серед представників місцевих громад, громадянського суспільства про переваги, які надає місцевій демократії той чи інший прийнятий Закон.  Він висловив сподівання на подібну плідну співпрацю і в майбутньому.

Завершив офіційне відкриття своїм виступом Надзвичайний і Повноважений Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Тер’є Хорпестада.

Нагадаємо, що завтра, 19 червня, у ХIV Українському муніципальному форумі візьме участь  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

НСК «Олімпійський» –  все найкраще відбувається саме тут!

Прес-служба НСК «Олімпійський»

Фото: сайт Президента України

Наші Партнери